Facebook Pixel Code

Promocja 35 marki King Tony na świecie

Bezpieczne zakupyBezpieczne zakupy
  • Dostawa za darmo już od 299,99 zł.
  • WAŻNE! - od 01.01.2020 r. nie ma możliwości wystawienia faktury do paragonu bez nr NIP firmy! Dokonując zakupu na firmę koniecznie podaj nr NIP. 
  • Różne dogodne formy płatności - wybierz najdogodniejszą z nich (przelew, PayU, Visa, MasterCard, pobranie, RATY PayU itd.).
  • Gwarancja zwrotu pieniędzy (14 dni na zwrot towaru bez podawania przyczyny - dla konsumentów).
  • Szyfrowane dane i transakcje - certyfikat SSL. Jako lider na rynku stale ułatwiamy i usprawniamy proces zakupowy.
  • Legalnie działająca firma na terenie Polski, do każdego zakupu dodawana jest paragon lub faktura VAT.
  • PLANUJESZ WIĘKSZE ZAKUPY? POPROŚ O INDYWIDUALNĄ WYCENĘ - będziesz zaskoczony, że może być tak tanio! Wskaż interesujące Cię produkty i wyślij zapytanie na adres biuro@tools4pro.pl wpisując w tytule WYCENA.
Narzędzia na raty
px1 Baza wiedzy - Blog

Każdy z nas kupując narzędzia, czy to prywatnie do własnego warsztatu, czy jako zaopatrzeniowiec do zakładu produkcyjnego chciałby wybrać możliwie jak najlepiej. Bardzo często jednak zakup utrudnia brak informacji lub brak wiedzy o przeznaczeniu poszczególnych narzędzi i ich właściwościach. Najlepsze narzędzia to niekoniecznie te najdroższe lub jak w przypadku narzędzi pneumatycznych i elektronarzędzi te najmocniejsze. W tym miejscy postaramy się wyjaśnić czym należy się kierować przy wyborze poszczególnych narzędzi, na co należy zwracać uwagę i jak dopasować dane narzędzie do zadania, które przy jego użyciu zostanie wykonane. Znajdziesz to między innymi informację o wytrzymałości wybranych nasadek i akcesoriów udarowych marki King Tony, maksymalnych siłach (momentach) z jakimi należy dokręcać poszczególne śruby, czy postaramy się przejść przez problemy, które pojawiają się przy wyborze klucza dynamometrycznego lub klucza udarowego. Postaramy się wyjaśnić jak powinna wyglądać prawidłowa eksploatacja narzędzi oraz ich konserwacja. Kilka słów poświęcimy również na wyjaśnienie kwestii jakie narzędzia wybrać kierując się materiałem z którego są wykonane, postaramy się omówić różnicę miedzy nasadkami udarowymi, a zwykłymi oraz przekazać informacje o prawidłowym dopasowaniu poszczególnych narzędzi do czynności, które za ich pomocą chcemy wykonać.


Regularnie będziemy dodawać wpisy i rozszerzać naszą bazę wiedzy by kupowanie narzędzi stało się przyjemnością.

Przelicznik wartości momentu (lbf.in, lbf.ft, kgf.cm, kgf.m, cN.m, N.m)

Na świecie stosuje się wiele różnych jednostek miary np. metrycznych (centymetr) i imperialnych (cal). W przypadku dokręcania śrub kierujemy się informacją o momencie siły (moment obrotowy) Nm (niutonometr). W związku z tym, że możemy spotkać się z narzędziami, w tym przypadku z kluczami dynamometrycznymi operującymi inną skalą niż Nm lub przyjdzie nam się zmierzyć z konstrukcją lub maszyną, gdzie informacja o momencie dokręcenia poszczególnych połączeń śrubowych będzie podana w innej skali niż nam znanej przyda się informacja o tym jak należy przeliczać poszczególne wartości. 

czytaj całość »
Działanie i stosowanie klucza dynamometrycznego

Narzędziem, który przydaje się w trakcie precyzyjnego dokręcania śrub w mechanice, jest klucz dynamometryczny. Przez mechaników samochodowych wykorzystywany jest najczęściej do dokręcania głowicy silnika, która jest elementem bardzo delikatnym, a jakiekolwiek uszkodzenie może być bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie całego układu napędowego.

czytaj całość »
do góry do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
cww trust seal
Sklep internetowy od home.pl